Polecane

Nowości książkowe dla dzieci! NASZE TOP 10!

Nowości książkowe dla dzieci! NASZE TOP 10!

10 zabaw dla dzieci – idealne podczas wesela

10 zabaw dla dzieci – idealne podczas wesela

Najpiękniejsze pomysły na ozdoby do pokoju dziewczynki

Najpiękniejsze pomysły na ozdoby do pokoju dziewczynki

Pokój chłopca – 10 inspiracji na ciekawy wystrój

Pokój chłopca – 10 inspiracji na ciekawy wystrój

Pomysły na wakacyjne zabawy dla dzieci

Pomysły na wakacyjne zabawy dla dzieci

Fryzury dla małych dziewczynek – 8 inspiracji

Fryzury dla małych dziewczynek – 8 inspiracji

12 przedmiotów, które pamiętają tylko dzieci lat 90-tych

12 przedmiotów, które pamiętają tylko dzieci lat 90-tych

5 nowych filmów familijnych – idealne na Dzień Dziecka

5 nowych filmów familijnych – idealne na Dzień Dziecka

Najpiękniejsze fryzury dla dziewczynki – długie włosy

Najpiękniejsze fryzury dla dziewczynki – długie włosy

11 najciekawszych wątków na FORUM dla mam

11 najciekawszych wątków na FORUM dla mam

Wybór nowości książkowych dla dzieci – idealny prezent na DZIEŃ DZIECKA 2018

Wybór nowości książkowych dla dzieci – idealny prezent na DZIEŃ DZIECKA 2018

Wybór najlepszych gier planszowych na DZIEŃ DZIECKA

Wybór najlepszych gier planszowych na DZIEŃ DZIECKA

11 szczerych zdjęć, które pokazują, jak naprawdę wygląda MACIERZYŃSTWO

11 szczerych zdjęć, które pokazują, jak naprawdę wygląda MACIERZYŃSTWO

Jakie witaminy warto przyjmować w okresie karmienia piersią?

Jakie witaminy warto przyjmować w okresie karmienia piersią?

Komunia Święta 2018 – inspiracje z Instagrama

Komunia Święta 2018 – inspiracje z Instagrama

Oryginalne życzenia komunijne dla chłopca i dziewczynki

Oryginalne życzenia komunijne dla chłopca i dziewczynki

Problemy w nauce

Gimnazjum, szkoła średnia.
anulaanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Problemy w nauce

Postautor: anulaanka » 08 sty 2018, 12:10

Mam syna w szkole podstawowej (VII kl.) który nie miał nigdy tak duzych problemów z nauką ale w tej klasie sobie zupełnie nie radzi. Nie obwiniam systemu za te wszystkie zmiany, trudno powiedziec czy w gimnazjum nie miałby takich samych problemów. U nas dzieci zostały w tej samej szkole, zmieniło sie tylko paru nauczycieli. Ale własciwie to większosc przedmiotów jest problematyczna i mimo korepetycji najgorsza jest matematyka ale tez pozostałe przedmioty ścisłe, tylko z geografi troche lepiej. Polski trójkowo no to przynajmniej napewno przejdzie. Strasznie sie martwie ze bedzie coraz gorzej. Na ten moment 2 zagrożenia na półrocze, nie wiem co to będzie dalej.

sissi123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Re: Problemy w nauce

Postautor: sissi123 » 09 sty 2018, 12:20

po tych korkach tez nie ma lepszych ocen? moze słaby korepetytor? nie chce zwalać na szkołe ale jak mówisz ze wczesniej nie miał takich problemów a zmienili sie nauczyciele… fakt faktem ze duzo uczniów i ich rodziców narzeka teraz na ogrom nauki w 7 klasie, jest co ogarniac… dobry tam macie poziom nauczania? nie myśliliście o zmianie szkoły? nawet jakby syn miał stracic rok to przynajmniej sie czegos nauczy i dostanie do jakiegoś technikum chociażby a tak to nie wiem co innego wam poradzic

psp5krakow
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: psp5krakow » 11 sty 2018, 11:52

Szkoła naucza i wychowuje, ale przyswajanie prezentowanej wiedzy należy do ucznia. To, jak bardzo mu się to udaje, zależy przede wszystkim od czasu, jaki poświęca on na naukę, ale poziom kształcenia w danej placówce też ma olbrzymie znaczenie. Dlatego na etapie poszukiwania szkoły dla naszego dziecka warto zaznajomić się z opiniami na jej temat i upewnić się, że da uczniom solidne podstawy do zdobywania wiedzy i do rozwoju. Jeżeli masz wątpliwość, czy dziecko trafiło do nieodpowiedniej szkoły, być może w trosce o dobro dziecka warto rozważyć przeniesienie go do innej. Bardzo ważne jest, aby nauczyciele poświęcali więcej czasu i uwagi uczniom, którzy mają kłopoty z przyswojeniem materiału. W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 w Krakowie stawiamy na indywidualne podejście do każdego ucznia; staramy się nie tylko zauważać, ale też realnie pomagać osobom, które tego potrzebują. Organizujemy zajęcia wyrównawcze, oferujemy też pomoc terapeutyczno-psychologiczną. Proponuję porozmawiać z wychowawcą, dyrekcją, ewentualnie z nauczycielami przedmiotów, z którymi syn ma problem. Być może będą umieli podpowiedzieć, z czego wynika zaistniała sytuacja i jak jej zaradzić. Jeśli nie, pomysł zmiany szkoły może nie być najgorszym.

anulaanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: anulaanka » 12 sty 2018, 13:04

Syn chodzi na wyrównawcze z matematyki ale tam jest ich dośc dużo, ponad pół klasy więc wcale to nie wygląda tak ze sie poświęca czas jednemu czy dwum uczniom którzy odbiegają od reszty. On sie duzo uczy a i tak ma jedynki albo dwóje. Jak juz opanuje to co było to sie wyłozy na czyms z nowego materiału i pała. Widze ze sie stara i ze go to okropnie zniechęca, nie wiem jak mu pomóc. Nie myślałam nawet o przeniesieniu i ze to moze byc kwestia szkoły ale jak tak teraz mysle sama juz nie wiem

psp5krakow
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: psp5krakow » 15 sty 2018, 12:59

Najlepiej będzie najpierw zbadać źródło problemu, a potem zastanowić się, jak pomóc synowi w osiąganiu lepszych ocen. Może jakaś porada specjalistyczna z zakresu psychologii okaże się tutaj pomocna? Podsyłam Wam jeszcze artykuł na temat tego, jak efektywnie uczyć się przedmiotów ścisłych: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/jak-uczyc-sie-przedmiotow-scislych. Z Twojej wypowiedzi wynika, że właśnie z nimi syn ma największy problem. Czasem wystarczy wypracować sobie pewną technikę przyswajania wiedzy, po czym cała nauka przychodzi sprawniej. Uczulaj też chłopca na to, aby robił sobie systematyczne przerwy w nauce - tylko wypoczęty mózg jest w stanie przyswajać informacje i uczyć się czegoś nowego.

Wróć do „Starsze dziecko”